Workers & Resources: Soviet Republic – NOVINKY – Socialismem k lepším zítřkům!

Už název hry Workers & Resources: Soviet Republic může napovědět o čem bude plánovaná strategie od slovenských vývojářů. Půjde o budovaní města během studené války v nějakém socialistickém státu. A že se je na co těšit ukazuje trailer i vývojářské deníky!

  • Plánované datum vydání: začátek roku 2019
  • Vývojář: 3Division
  • Platformy: Microsoft Windows

Workers & Resources je hodně ambiciózní projekt, a to hlavně proto, že půjde o kombinaci transport tycoonu a building simulátoru jako takového. Tahle kombinace slibuje hodně zábavy, ale mohla by vývojářům přidělat vrásky na čele. Zatím se však zdá, že jde všechno podle plánu.

Na začátku hráč dostane kus země, možná s několika domečky a surovinami a jeho úkolem bude postavit republiku na nohy. To, jak tenhle úkol provede bude jenom na něm. Jak uvádí vývojáři na stránkách hry, všechna rozhodnutí jsou jen a jen na nás. A tak můžeme budovat soběstačný stát, který se nemusí spoléhat na obchodování se západem. Pokud proti obchodování s ostatními nic nemáte, můžete výrobu zaměřit na některou surovinu a její vývoz.

Nic z toho ale nepůjdu bez dělníků. Musíte mít někoho, kdo za vás půjde kopat do dolů nebo sklízet na pole. A věřte tomu nebo ne, pokud se o svoje dělníky nebude starat, nebudou pro vás pracovat. Měli byste jim zajistit střechu nad hlavou, dopravu do práce a zase zpátky a přidat něco navíc, kino nebo hospoda je určitě potěší.

Když na chvíli odhlédneme od budování a obchodování, budeme se moct zastavit u zpracování. Určitě si říkáte, že budovy, dopravní prostředky i krajina ve hře, je nějak povědomá. No není se čemu divit, takové budovy nebo třeba vlaky, vidíme běžně při cestě do práce nebo do školy. Nic z toho sice nevypadá na první pohled pěkně, ale jak je vidět funguje to skvěle (a dlouho). Workers & Resources je podle mě hra, která bude blízká každému z nás.

Hru už je možné najít na Steamu. Momentálně se čeká, než ji vývojáři dají do Early Accessu, což by mělo být začátkem roku 2019. Potom si budeme hru moct pořádně ošahat a zjistíme co a jak. Její cena by se měla pohybovat mezi 20 a 30€.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *