World of Horror – Unikátní hororový zážitek inspirovaný Lovecraftem a Džundži itó!

World of Horror je nedávno vydaná hra pro PC, která nabízí jedinečný a děsivý zážitek pro fanoušky hororu. Jedná se o roguelike s point-and-click rozhraním a prvky role-playing. Děj se odehrává v japonském rybářském městečku Šiokawa a hráči musí vyšetřit záhadu poté, co byli probuzeni starobylými bohy. Hra World of Horror se 14 hratelnými postavami a 20 vyšetřováními, z nichž každé má několik konců, slibuje rozmanitý a poutavý herní zážitek. Hra obsahuje bojová kola a hádanky, přičemž hádanky nabízejí náhodné prvky, které hráče udrží v napětí.

Vizuální styl hry World of Horror je silně inspirován díly hororového manga kreslíře Ito Junjiho a spisovatelskou tvorbou H. P. Lovecrafta. Jedinečnou atmosféru hře dodává 1bitová grafika a chiptune hudba. Obrázky ve hře, kterou vytvořil jediný vývojář, byly nakresleny v programu Malování, což dokazuje, že výjimečné hry lze vytvořit i bez použití významných nástrojů nebo technologií.

YouTube

Ačkoli je od roku 2021 k dispozici early access verze hry World of Horror, nyní byla vydána plná verze pro PC. Na oslavu vydání je hra v současné době ve slevě na platformě Steam až do 2. listopadu. Kromě toho hra 26. října vyjde i na PlayStation 4 a Nintendo Switch. To znamená, že hráči, kteří sledovali vývoj hry, si nyní mohou vyzkoušet hotový produkt a přesvědčit se, jak polský vývojář Panstasz vystihl podstatu „japonské“ hry.

Doprovodný trailer ke hře World of Horror je skutečně znepokojivý a ukazuje temnou a zvrácenou tématiku hry. V traileru se objevují scény sebevražd, příšer a násilí, které odpovídají znepokojivé atmosféře hry. Hra World of Horror se odehrává ve městě Shiokawa, kde se probouzejí starověcí bohové a kde dochází k podivným událostem, a není určena pro slabé povahy. Hra nabízí 14 unikátních hratelných postav a 20 vyšetřování k rozluštění, několik konců a děsivý soundtrack, který umocňuje hororový zážitek. Vývojáři však upozorňují, že hra je určena dospělým a na citlivé hráče může mít silný dopad.

World of Horror je hrou, která kombinuje prvky hororové mangy a lovecraftovského písma a vytváří tak skutečně jedinečný zážitek. Díky 1bitové grafice a intenzivní atmosféře hra jistě poskytne napínavé dobrodružství pro milovníky hororu. Ať už ji hrajete na PC, PlayStation 4 nebo Nintendo Switch, World of Horror nabízí napínavou a znepokojivou cestu do světa dávných bohů a nadpřirozených záhad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *