World of Tanks 2.0 – Největší dárek v historii!
WoT vstupuje do nové éry. Verze 2.0 přináší změny napříč celou hrou: novou XI. úroveň se speciálními mechanikami, přestavěnou garáž/rozhraní, PvE Operaci Bod varu na mapě Nordskar, náhodné události na vybraných mapách a obří rebalance přes 350 strojů. Do poloviny října běží i nejštědřejší Velitelův dárek 2.0.
Co se mění v garáži a UI
Garáž má průmyslový look, vertikální menu vlevo a univerzální „Zpět“. Panel posádky se přesunul pod tank, výběr režimu do hlavního menu. Nová obrazovka „O vozidle“ spojuje parametry, moduly, Vylepšení (s elitními odměnami jako 3D kill-tracker či volumetrický styl) a Prohlídku/rozbor pancíře. Výsledky bitev jsou celoobrazovkové, widget misí sjednocuje denní/týdenní/kampaňové úkoly a automaticky rotuje.

Matchmaking, mapy, audio
Matchmaking hlídá role tříd (např. max 3 LT, 1 kolové LT na tým), pružně uvolňuje limity při menší frontě a platí i pro IX–XI. Nordskar rozšiřuje rotaci; Paříž, Ensk, Fjordy, Redshire dostávají dynamické eventy (V-1 most, projíždějící vlak, bunkr s děly, pád vzducholodi). Zvuky motorů/kolizí jsou nově nahrané z reálných tanků, směrovost a mix jsou čistší.
XI. úroveň a nové kusy
Do výzkumu míří přes 15 XI. strojů (např. Objekt 432U, CS-67 Szakal, Taschenratte, Leopard 120 Verbessert, BZ-79), navíc Vz. 60S Dravec (ČS) a Windhund (DE). Současně proběhla snížená cena prémiových VIII–IX ve zlaťácích a zvýšené kredity IX.
Velitelův dárek 2.0 (do poloviny října)
- Zkušení hráči: 1 celá větev VI–X + 10 M kreditů, 15 000 ZK posádky, 2 500 zlata, 50 příkazů.
- Nováčci: 2 celé větve VI–X + 6 M kreditů a startovní vybavení/vozidla.
- Sběratelé: exkluzivní medaile, odznak, stužka.
World of Tanks 2.0 zní jako splněný sen každého velitele… nové tanky, rebalance stovek strojů, nový matchmaking a k tomu ještě hromada odměn. Na gamescomu v Kolíně to působilo jako pořádná bomba, která měla všem hráčům jasně ukázat: „tady se hýbe historie“. Ale přiznejme si, podobných „největších“ updatů už jsme v herním světě slyšeli dost.

Otázkou tedy je, jestli půjde skutečně o revoluci World of Tanks, nebo jen o dobrou marketingovou show. Já jsem byl přímo u toho a atmosféra byla parádní! Zda hype vydrží i po vydání, to se ukáže až 3. září.
