World of Tanks – vítejte ve Světě tanků

World of Tanks (WOT)

Pro milovníky a věrné fanoušky válečných vřav, právě pro ty je „onlinovka“ World Of Tanks jako dělaná. Pokud jste již nabaženi obyčejných strategií, dokumentárních filmů a ležení v knížkách, které se vám snaží válečné bojiště pouze přiblížit, nastražte své čtecí ústrojí. Ve hře je (dříve) běloruský Wargaming a jeho „Svět tanků“.

Nenechte se mýlit. WOT není již dávno žádným nováčkem na herní scéně. Skalní příznivci určitě zaregistrovali, že se přes „pásy valící mašina“ pomalu blíží do sedmého roku života. První verze hry spatřila světlo světa v roce 2011. Od té doby prošla mnoha aktualizacemi, modernizacemi a jen těžce byste hledali stopy původní verze. K současnosti se World of Tanks, česky Svět tanků, může pyšnit 150 milióny zaregistrovaných uživatelů.

Pokud nejste zdatní v instalačních postupech, nemějte obavy. O vše se postará instalační klient, který je k dostání na oficiálních stránkách. Pro stažení a následnou instalaci si připravte zhruba 16 GB na disku. Samotné systémové požadavky překvapivě nehrají na vysokou strunu. Pokud si chcete ale vychutnat herní zážitek naplno, na integrovanou grafiku nespoléhejte. Kompletní systémové požadavky najdete opět na oficiálních stránkách.

Když se zaměříme na hlavní rozhraní hry, přijde další milé překvapení. Garáž, do které se „nalogujete“, je velmi přehledná a neztratí se v ní ani naprostý začátečník a neznalec.  Nejvíce vás bude zajímat tzv. tech tree, dříve technologický strom, dnes výzkum. Zde máte kompletní přehled o svých tancích, které vlastníte, máte vyzkoumané, nebo na které máte políčeno. Vybírat si můžete hned z 9 států, mezi které patří např. SSSR, USA, Německo, Francie a nechybí ani Československo. Každý z nich má své specifické parametry, které jsou typické pro dané tanky onoho státu. Pro nezkušené doporučuji začít těžkými stroji Sovětského svazu, jsou, jak se lidově říká „blbů vzdorné“ a nejlépe se na nich naučíte herní mechaniku a základy hry. Své bojové dovednosti si potom vyzkoušíte v bitvě 15 na 15 na mapách, které mají historický podklad. Mezi nejznámější patří Overlord (Normandie) nebo Stalingrad.

Wargaming se v posledním roce zasloužil o značné vylepšení herní fyziky. Samozřejmě, není to jako ve skutečnosti, ale můžete se těšit na úhlování pancíře, výběr z několika typů střel (podkaliberní, průbojný atd.), opravy zničených pásů aj. Na své si přijdou i milovníci již zmiňované historie. U každého tanku najdete pod pravým kliknutím své myši jeho vlastní složku. Zde se můžete dočíst technické parametry vozidla (max. rychlost, průbojnost, váha atd.), ale také jeho historický význam a kontext.

O tom, jak skvělá nebo nepovedená hra World of Tanks je, se musí přesvědčit už každý sám. Možná vám pomůže v rozhodování informace, že WOT získalo v roce 2013 ocenění za nejlepší online hru roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *