World War 3 – NOVINKY – Tentokrát Moskva padne!

World War 3 je jednoduchý a krásně výstižný název pro novou multiplayerovou střílečku. Polské studio The Farm 51 chce světu ukázat, že nejen CD Projekt Red umí udělat skvělé hry. World War 3 se bude odehrávat v poměrně blízké budoucnosti a proti sobě se postaví skutečné národy na skutečných mapách s reálným vybavením. No, zní to slibně.

Plánované datum vydání: podzim 2018

Vývojář: The Farm 51

Platformy: Microsoft Windows

Vypadá to tak, že konspirační teorie některých géniů se potvrdily a válka mezi východem a západem je tady. Slovy vývojářů půjde o bránění národní hrdosti a upřímně, ráda bych viděla nějakou hru, kde se počítá i s Českými silami. Nicméně to ještě není potvrzené, co ale víme je, že ve hře narazíme na Rusko, Německo nebo Británii (prostě taková klasika).

World War 3 nám ještě tento rok ukáže, jak by měli vypadat nové hry zaměřené na globální konflikty. Láká především na týmovou spolupráci, ozbrojené síly jednotlivých národů, skutečné lokace, propracovaný balistický systém a skutečné zbraně, vozidla a další vybavení. Už z prvního odstavce na stránkách hry je jasné, že je na co se těšit.

Hra nabídne hráčům dva hratelné mody (možná jich v budoucnu přibyde). Prvním z nich bude War zone, kde půjde hlavně o přežití. Ať už se svým týmem nebo sami budete uprostřed bitevního pole a vaším cílem bude vyváznout bez větších zranění. Druhým modem je taktický Recon. Ten je víc zaměřený na jakési plánování než bezhlavé pobíhání po mapě. Úkolem hráčů v tomto modu bude najít a zajistit cíl uprostřed nepřátelského teritoria.

Cokoliv se ve hře semele a je jedno kdo za to bude zodpovědný, výsledky se promítnou na interaktivní mapě. Hráči budou za každou hru odměňování různými surovinami, které by potom používali na obranu už dobytých teritorií a podobně. Vývojáři dokonce uvádí, že by se tahle interaktivní mapa mohla časem rozšířit na celý svět, ale to je v hodně vzdálené budoucnosti.

Jak bude hra vypadat v datum vydání je ve hvězdách. Nabízí hodně zajímavých věcí, ale musíme jenom doufat, že si vývojáři nevzali moc velké sousto. Hra jako World War 3 má podle mě svůj úspěch u hráčů zaručený (v komentářové sekci pod trailerem najdete komentáře #thatsmybattlefield a podobně), jedině by se jim hodně nepovedla optimalizace nebo by hra z jiného důvodu byla nehratelná. Tak co, těšíte se?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *