World War 3 – NOVINKY

Pokud jste o hře World War 3 dosud neslyšeli, je nejvyšší čas, abyste se dozvěděli, co je zač a proč byste si pro ni měli vyčlenit místo na disku. Multiplayerová střílečka z polské dílny je často přirovnávána k Battlefieldu 4 nebo Call of Duty 4. Čím víc času v ní strávíte, tím jasnější vám bude, že tady nejde o žádnou kopii, ale plnohodnotnou hru z konfliktu, který možná sami zažijeme.

  • Plánované datum vydání: 19. října 2018 (Early Access)
  • Vývojář: The Farm 51
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux

The Farm 51 minulý týden spustili Early Access, a i když se při spuštění objevili problémy, momentálně už by hra měla fungovat a hráči si můžou vyzkoušet všechno co ve hře později bude. Vývojáři totiž nechali veškeré vybavení, zbraně a vylepšení odemčené pro všechny hráče. Později při vydání plné hry si budete jednotlivé kousky odemykat, jak bude tenhle systém fungovat ještě nemůžeme říct, ale snad nebudeme muset grindit.

Co však víme už teď je, že v customizování charakteru vývojáři dávají hráčům volnou ruku. A upravit si můžete všechno od obličeje, přes uniformu a zbraně až po vozidla. V hotové hře bude samozřejmě nějakou dobu trvat, než si odemknete všechno požadované vybavení, ale v Early Accessu nemusíte na nic čekat. A pravděpodobně strávíte v menu customizace několik desítek minut.

Po vytvoření charakteru (který se vám momentálně neukládá, takže když vypnete hru o všechno přijdete), se můžete připojit do hry. Celý konflikt ve World War 3 se odehrává mezi západem a východem a je jenom na vás, kterou frakci si vyberete. Pokud si to budete přát můžete hrát i za Čechy, ale k dispozici jsou/budou všechny světové národy.

Na rozdíl od ostatních her tohoto žánru, se World War 3 snaží být co nejautentičtější. To sice zní divně, ale není to až tak nereálné. World War 3 se odehrává pár let v budoucnosti, máme tak celkem jasnou představu, jak se bude bojovat. A i když nás nečekají žádní super vojáci, kteří střílí za roh a ničí nepřátelské cíle pohledem, nebude to nuda.

Na poměrně velkých mapách se utkají dva týmy hráčů, každým tým bude mít až 32 hráčů. Zahrát si můžete dva mody – taktický Recon a víc casual War zone. V obou módech se musíte spoléhat na svoje spoluhráče a doufat, že přežijete do konce kola. Pokud budete potřebovat rychlý přesun, můžete si spawnout čtyřkolku a ve hře budou i drony k útoku i spottování nepřátel.

World War 3 má před sebou ještě dlouho cestu, ale pokud už jste unavení z přepínání mezi Call of Duty a Battlefieldem, tohle by mohla být dobrá alternativa. Komunita hry se zatím nezdá být toxická, obrovský systém customizace a reálně zpracovaný boj zní skvěle a cena 25€ je hóódně příjemná změna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *