WW2 Rebuilder – Čas znovu postavit Evropu cihlu po cihle!

Po hrách jako je Viscera Cleanup a House Flipper se podle mě dalo čekat, že se někdo pokusí o něco podobného i v trochu větším měřítku. Po vší destrukci a odpalování velkých bomb v FPS titulech i strategiích, je tady hra, která to celé otočí. V čase po válce je potřeba všechno zase vrátit do normálu, vytáhnout vraky letadel z vody, zamést trosky a začít znovu stavět. A přesně to je hlavní náplní WW2 Rebuilder.

  • Datum vydání: 16. ledna 2023
  • Vývojář: Madnetic Games
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS

Samotný název a krátký popisek v úvodu asi docela hezky shrnuje o co jde. Vývojáři na nás ale nehází zničenou mapu jen tak bez ničeho. Celá hra je v kampani zabalená v příběhu lidí, kteří toho za války sami dost ztratili a jsou připraveni to napravit.

Takže se hned v první tutoriálové misi seznámíme s Angličanem, který sice přišel o vlastní dům, ale je víc než schopný postavit celé město. A taky, že jo. Hned potom, co skončíte v Anglii se můžete přesunout do Francie nebo Německa a pokračovat v opravách. Hra se prolíná se vzpomínkami na válku, sem tam narazíte na černobílý záblesk horších časů a všechno je pod trochu temnější atmosférou v porovnání s podobnými simulátory.

To ale neznamená, že by hra byla nějak smutná nebo od vás vyžadovala nějakou akci navíc. Je to vlastně docela odpočinková záležitost. Natáhnete si monterky, seberete kyblík na trosky, poctivě je roztřídíte do barevných kontejnerů a jak je hotovo splašíte si maltu a jde se stavět. WW2 Rebuilder je dokonale nerealistický, co se všeho přesouvání materiálu a nářadí týká a to ho podle mě dělá tak zábavný. Navíc, si můžete vyzkoušet i techniku, kterou tam předchozí majitelé nechali.

Hra je k dispozici na počítače, na Steamu za necelých 20€. Kampaň zabaví na takových 12+ hodin, podle toho jak moc se kocháte prostředím a pak je tady ještě sandbox, kde taky utopíte pár minut. Vývojáři zatím plánují přidávání nových map a jako oddechovka to vůbec není špatné. Mě osobně by vůbec nevadila implementaci multiplayeru a společného odklízení, protože přece jenom jeden člověk nemůže spravit celý svět, ale to už odbíhám.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *