Yaga – NOVINKY – Teď poznáš odplatu za tu tvou lopatu!

12. 11. 2019 Nikola Štěrbová
796 zhlédnutí

Inspirován slovanským folklorem, se jednoruký kovář Ivan vydává na do světa, aby poznal, jak to tam chodí, získal slávu a bohatství. Připravované akční RPG Yaga, mě zaujalo už jenom svým názvem, znělo to tak nějak povědomě. A když jsem zjistila, že už v logu hry je chaloupka na kuří nožce, byla jsem doma.

 • Datum vydání: 12. listopadu 2019
 • Vývojář: Breadcrumbs Interactive
 • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Kovář Ivan, hlavní postava téhle zvláštní hry, sice nemá levou ruku, ale svůj handicap zvládá celkem dobře. Naučil se přidělávat si na pahýlek různé nástroje, a tak může dál kovat a vytvářet zajímavé vraždící nástroje, se kterými si užije spoustu zábavy při pozdějším porcování enemáků.

Hra má klasický crafting systém, začínáte na obyčejných rudách a postupně se dostanete k vzácným materiálům, jde o zábavnou část hry, ve které strávíte spoustu času.

Yaga zní jako zábavná hra, ale ve skutečnosti je ještě lepší (minimálně příběhem). Car si přeje Ivanovu smrt, ale z jistých důvodů ho nemůže sám zabít. Proto ho prokleje a postupně Ivana posílá na jeden nesmyslný úkol za druhým. Kletba se sem a tam projeví v podobě smůly.

Smůla je zajímavý prvek ve hře, protože ji hráč získává za každé „špatné“ rozhodnutí a obecně za všechna nemorální rozhodnutí (třeba vraždění králíčků). Jakmile počet bodů smůly překročí danou hranici, objeví se zlá čarodějnice a okrade vás o vybavení. Pokud tedy nechcete ztratit některé itemy a máte dost smůly, není úplně od věci si tyhle itemy unequippnout.

Yaga je plná rozhodování, hráč si vybere charakter, kterého se chce držet a později by v dialozích měl volit možnosti, které tomu odpovídají. Zjednodušeně si vyberete, že chcete být dobrák a v dialogu se vyhnete agresivním a sobeckým odpovědím.

Yaga je RPG se zajímavým nápadem a přiznejme si to moc her inspirovaných slovanským folklorem není. Stejně jako zasazení a grafické zpracování zaujme i soundtrack, nečekejte žádnou pohádkovou hudbu, ale celkem slušný hip hop. Bohužel jediná hratelnost zůstala pozadu, hra je v celku průměrná svým soubojovým systém i ostatními mechanikami.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0