Yandere Simulator – ZAJÍMAVOSTI – Má mě rád, nemá mě rád?

Na herním trhu se v současnosti může objevit leccos. Od nesmyslných a velmi špatných her, přes originální šílenosti, až po ty nejbizarnější formy simulátorů. Ale kam zařadit Yandere Simulator?

Ano, podle názvu by to bylo jasné, simulátor…ALE tenhle kousek vypadá, že by klidně trumfnul i notoricky známý Rock Simulator. U Yandere byste okamžitě očekávali, že přišel odněkud z východu, ale opak je pravdu. Na „hře“ pracuje vývojář z Kalifornie a předpokládaná doba vydání je někdy v roce 2019. Nicméně si hru můžete již teď zdarma stáhnout a okusit jí hned v té nejranější verzi. Teda pokud jste na to dost velcí odvážlivci.

Ačkoliv vůbec nevím, jak začít, musím přejít k samotnému principu hry. Takže…jste v roli náctileté dívky vystřihnuté z anime seriálu a hlavní pointou je zabránit všem lidem se dostat k vaší platonické lásce. A tím zabránit myslím všemi možnými způsoby. Tím nejčastějším je samozřejmě totální likvidace onoho jedince. 2gzv8

Hra je samozřejmě ve velmi předběžné verzi a často se zmítá updaty, které do ní přidávají mnoho nových věcí, a hlavně nové možnosti, jak může asijská dívka ventilovat svoji žárlivost.

Ať už se rozhodnete nepřítele utopit, otrávit nebo rozsekat, vždy bude hlavní prioritou to, abyste nebyli chyceni při činu a nezanechali za sebou žádné stopy. Hra je totiž ve skutečnosti mnohem komplexnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Obsahuje „vychytávky“ jako systém reputace, kdy musíte s hrdinkou docházet třeba na výuku a dlouhodobě si tak udržovat status „průměrné“ a „obyčejné“ středoškolačky.

Yandere Simulator je tak jedním z příkladů, který nám hezky demonstruje, že potenciál herního trhu není zdaleka vyčerpán a když přijdete s něčím originálním a kvalitním – úspěch je skoro zaručen. Pomocí stránky Patreon.com se už vývojáři podařilo dosáhnout (díky donátorům) měsíčního příjmu přes 5 000 $ a to přeci jenom není úplně málo.

Na závěr můžeme doufat, že takových originalit bude jenom přibývat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *