Yes, Your Grace – NOVINKY – Čas usednout na trůn!

Yes, Your Grace je zajímavá kombinace simulátoru, RPG a textové adventura. Pixelové království a jeho několika bitový poddaní potřebují někoho, kdo by o všem rozhodoval. A podobně jako v Reigns všechno dobré i špatné padá na vaši hlavu.

  • Plánované datum vydání: 6. března 2020
  • Vývojář: Brave At Night
  • Platformy: Microsoft Windows, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch

Příběhová část hry se zaměřuje na následníka trůnu, respektive na chybějícího následníka. Král Eryk, hlavní protagonista celé hry, má tři krásné dcery, ale ani jednoho syna. Otázka, komu předat korunu po jeho smrti tak zůstává otevřená. Král se rozhodne dát ruku svojí prvorozené dcery vůdci barbarů ze severu. Barbarům se bohužel nechce čekat, než Eryk zemře a jeho koruna připadne jejich vůdci a s celou armádou vyrazí do boje. Když se obzor za hradbami rozzáří světly nepřátelských pochodní, je třeba postavit se ke svým mužům na hradbách a bránit svůj domov Davern.

Eryk se snaží udržet stabilitu ve své zemi (alespoň trochu) a cenné suroviny, které v době války nejsou lehce dostupné, rozděluje mezi svoje věrné poddané, šlechtu a generály a samozřejmě mezi členy své rodiny. Omítka trůnního sálu, která vám padá na hlavu vám neustále připomíná, do čeho jste se namočili a vybruslit z téhle prekérní situace vyžaduje opravdové vůdčí schopnosti.

Yes, Your Grace začalo na Kickstarteru a několik let se vývojáři soustředili jenom na vývoj. Zveřejňování nějakých novinek o hře se odsunulo na vedlejší kolej a když se objevilo hodinové demo, bylo to skoro jako Vánoce. Osobně mi Yes, Your Grace připomíná rozšířený Reigns, pořád se všechno točí kolem rozhodování a ať se rozhodnete jakkoliv, časem se vám to vrátí, ale je příjemnou změnou možnost pohybu, stejně jako výlet na hradby nebo do ložnice královny.

Celá a doufejme kompletní hra vychází 6. března na všechny platformy, včetně Switche a já už se nemůžu dočkat, jenom doufám, že nejsem jediná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *