Ylands EDU – Výuka prostřednictvím české sandboxové hry!

Ylands, free-to-play dobrodružná sandboxová hra vyvinutá společností Bohemia Interactive, nachází nový smysl ve vzdělávání. Speciální verze hry nazvaná Ylands EDU se používá v českých školách k výuce programování, informatiky a digitálních kompetencí. Hra nabízí kombinaci hratelnosti a hotových lekcí s intuitivním editorem pro tvorbu vlastních lekcí a her. Na webových stránkách Ylands EDU jsou k dispozici podpůrné materiály a bezplatná zkušební verze hry.

Zatímco původní hra Ylands je k dispozici zdarma na různých platformách, verze EDU nabízí něco jedinečného pro zájemce o využití her pro vzdělávací účely. Nejedná se o nový koncept, protože populární hry jako Minecraft byly také využity ve vzdělávání, ale je pozoruhodné, že tento koncept realizuje české herní studio

Kromě Ylands EDU se vývojáři zaměřili na vylepšování původní hry. Nejnovější aktualizace s názvem Adventure Awaits (Dobrodružství čeká) je označována za zatím největší a jejím cílem je přilákat nové hráče a uspokojit ty stávající. Tato aktualizace znamená změnu v zaměření hry, která se od sandboxu ve stylu Robloxu přesouvá k dobrodružnějšímu žánru. Vývojáři otevřeně přiznávají, že předchozí přístup nebyl úspěšný, což vedlo k poklesu hráčské základny a negativním recenzím. Díky naslouchání zpětné vazbě hráčů a výrazným vylepšením však hra Ylands zaznamenala opětovný nárůst popularity.

Během posledních několika let vydal vývojářský tým několik aktualizací, které přidaly nové funkce, předměty, úkoly a opravily řadu chyb. Aktualizace Dobrodružství čeká přináší mimo jiné bohatší lore, novou frakci a ostrov kampaně. Vylepšen byl také bojový systém, rozhraní pro crafting, generování terénu a rozhraní pro různé platformy. Cílem těchto aktualizací je poskytnout pohlcující a příjemnější herní zážitek.

Ylands EDU nabízí školám jedinečnou příležitost začlenit do svých osnov výuku založenou na hře. Běžná verze Ylands se zároveň nadále vyvíjí, odstraňuje předchozí nedostatky a nabízí hráčům nová dobrodružství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *