Ylands – NOVINKY – Český survival sandbox

Je pravda, že survival sandboxů je mnoho, ale Bohemia Interactive vydali novinku s názvem Ylands, která obsahuje mnoho zajímavých prvků, které se jen tak nevidí. Vše se sice nachází teprve v předběžném přístupu, ale i tak je jasné, že se vývojáři trefili do gusta téměř všech hráčů survival her.

Základem je jednoduchá polygonální grafika a otevřené prostředí “opuštěného” ostrova. Začínáte klasickým těžením surovin, obstaráváním potravy a stavěním jednoduchých zbraní a příbytků. Prostředí ostrova se po chvílí sice může zdát malé a v tom tkví další kouzlo titulu. Bez problémů totiž můžete postavit plavidlo a vydat se objevovat dál. Slovo multiplayer není taktéž v Ylands neznáme. V případě zájmu se můžete kdykoliv spojit s ostatními hráči a organizovat různé volnočasové aktivity, které samozřejmě zahrnují velmi často souboje.

Všechno zatím funguje velmi dobře, čím to je? Stačí se jenom letmě poohlédnout do historie tohoto českého studia a hned je to jasnější. Rok 2016 a úspěšný survival titul DayZ, rok 2006, kdy vyšla první ArmA a taktéž nemůžeme opomenout rok 2001 a legendární Operaci Flashpoint. Nějaké ty zkušenosti tu přeci jenom hrají roli.

Proč vlastně Ylands? Na ostrovech totiž naleznete prvek zvaný Ylandium, který vám umožní dělat pěkné kousky. Jeho výskyt tomu je samozřejmě úměrný. Můžete díky němu zbořit celou horu, proletět se nad světem a také tvořit overpowered zbraně. Přirovnat bychom to mohli například k minecraftím diamantům.

Vše šlape perfektně díky jednoduché grafice a Ylands jsou dalším skvělým nástrojem, který plně podpoří naší kreativitu. Postupem času taktéž můžeme vidět, že na Ylands se pracuje opravdu usilovně. Původně jednoduchý survival se vyvíjí do hry, která rozhodně obsah nepostrádá a otevírají se i možnosti jako tvorba vlastních scénářů a miniher. Pro fanoušky kreativních survival titulů je tak Ylands jasnou volbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *