Youtubers Life – RECENZE – Hra s kladným hodnocením, která nestojí za nic

13. 06. 2016 Vojtěch Pastuszek
2 754 zhlédnutí
 • Datum vydání: 18. května 2016
 • Žánr: Strategie, simulace
 • Vývojář: U-Play online
 • Platformy: PC/Mac/Linux

Youtubers Lifeddd

Nebaví vás život, který žijete? Neustále musíte chodit do školy, práce a na jiná místa? Díky těmto povinnostem nemáte ani chvíli času na sebe, rodinu a kamarády. Tyto problémy vedly vývojáře ze studia U-Play online k drastickému kroku. Rozhodli se totiž udělat hru, která dá reálnému životu pořádnou nakládačku.

Takto to sice není a nikdy nebylo, ale reálný pohled na věc je takový, že se toto studio rozhodlo vytvořit hru, která se vám pokusí alespoň malinko ukázat život youtubera. Uvidíte vše, co se děje mimo videa, přípravy, ale také „reálný“ život těchto lidí.

Co se za touto skořápkou vůbec skrývá za překvapení? Jako první je tvorba vaší postavy, jak už to obvykle v hrách bývá. Výběr máte ze škály účesů, vousů (pouze pro kluky), barev a odstínů. Vybrat si lze ale také vaší povahu, jestli jste vášnivý, přátelský, chytrý, nebo superstar, která se snaží proniknout do „webového“ světa – protože bez úprav hlasu by vás zřejmě nikdo neposlouchal.

Youtubers Lifedd

Dále jsou zde hry, které má váš charakter již koupené. Vaším úkolem je udělat na ně gameplay, protože nic jiného zatím nemáte otevřeno. Nejlepší část hry je, že si můžete dokonce napsat i vlastní popisek vámi vytvořeného videa, no není to úžasné?.. Po umístění videa na web si vyberete reakce lidí (toto je malinko nesrozumitelné, proč vy si máte vybírat reakce lidí?). Posléze si přečtete chvalné komentáře, ale setkáte se taktéž s takzvanými hatery, kteří vám nedají pokoj – nauč se stříhat videa, tvoje videa nestojí za nic, právě proto patříš mezi youtubery – snažili se tyto komentáře napodobit z reality.

Díky každému novému divákovi dostáváte více a více peněz. Některé firmy vám také mohou nabídnout, že se zaprodáte a budete dělat reklamu. Za vydělané peníze kupujete příslušenství k PC, díky kterým získáváte opět více a více diváků. Jako záporná postava je pro vás mamka, která vás nenechá pracovat na vaší budoucnosti. Bohužel nemáte ani chvíli času pro sebe a váš milovaný počítač.

Youtubers Lifed

Shrnutí: Opravdu nechápu, kdo a proč by dobrovolně hrál takovou hru, která vám doslova nic nedá. Hrajete za puberťáka, který chce žít youtuberským životem. Proč tuto hru hrát, když se jím můžete stát v reálném životě? Nebo se o to alespoň pokusit? Z mého pohledu je tato hra opravdu zbytečná, i když na steamu je hodnocena velmi kladně.

+ to opravdu nedokážu říci

– otravná máma, utracené peníze za hru, ve které si kupujete hry, ve hře v podstatě nic neděláte, postava se neustále uchyluje k postávání v rohu místnosti, pokud jí nezadáte hru, kterou má natočit.

Hodnocení: 3/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0