Zaklínač 3 – Geraltovo dobrodružství dostane po osmi letech vlastní módovací nástroje

Společnost CD Projekt Red oznámila, že vyvíjí modifikační nástroje pro svou populární hru Zaklínač 3: Divoký hon. Editor modů umožní hráčům vytvářet vlastní zážitky buď vytvářením nového obsahu, nebo úpravou stávajících úkolů a herních prvků. Cílem tohoto kroku je prodloužit životnost hry a následovat tak příklad hry The Elder Scrolls V: Skyrim od Bethesda Game Studios, která má i nyní prosperující komunitu modderů.

I když se vydání editoru modů pro osm let starou hru může zdát neobvyklé, společnost CD Projekt Red se snaží posílit odkaz Zaklínače 3. Modifikační nástroje budou k dispozici zdarma v roce 2024, ale pouze pro uživatele PC. Vedoucí příběhu studia Phillip Weber se vyjádřil, že editor modů je pro tým splněným snem, protože jim umožňuje plně realizovat jejich vizi hry.

X

Zaklínač 3 již má oddanou komunitu modderů, kteří vytvořili vylepšení, jež zlepšují kvalitu života ve hře. Oficiální modifikační nástroje od CD Projekt Red však hráčům umožní vytvářet rozsáhlejší obsah, včetně nových úkolů a hratelných zážitků. Komunita modderů se rozrůstá s pomocí modderských nástrojů pro Cyberpunk 2077 od společnosti CD Projekt Red, které jsou průběžně aktualizovány. Očekává se, že v příštím roce dojde k dalším aktualizacím nástrojů pro modifikaci Zaklínače 3.

Rozhodnutí společnosti CD Projekt Red vyvinout oficiální editor modů pro Zaklínače 3 znamená výrazný odklon od jejich předchozí omezené podpory modifikací pro tuto hru. Zatímco již dříve byly k dispozici některé uživatelské nástroje, nový editor modů bude přepracovanou verzí editoru enginu REDengine 3, který byl použit při vývoji hry. Hráčům poskytne větší flexibilitu a tvůrčí svobodu při utváření vlastních zážitků v rámci hry Zaklínač 3.

Toto oznámení společnosti CD Projekt Red znamená její odhodlání podporovat komunitu modderů a zajistit Zaklínači delší životnost. Vzhledem k tomu, že editor modů vyjde v roce 2024, mohou se hráči těšit na nový a vzrušující obsah, který bude komunita vytvářet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *