Zaklínač 4 – CD Projekt pracuje naplno na pokračování Zaklínače!

Společnost CD Projekt Red se zaměřila na vývoj dalšího dílu série Zaklínač s kódovým označením Polaris. Během telefonátu k projednání fiskálního roku 2023 společnost prozradila, že k vývoji Polarisu je přiřazeno více než 400 vývojářů, zatímco k dalšímu dílu Cyberpunku s kódovým označením Orion je v současné době přiřazeno 47 vývojářů. 

Na Orionu pracuje také nové studio společnosti CD Projekt v Bostonu. Společnost dříve uvedla, že na příští hře Zaklínač pracuje přibližně 330 vývojářů. s nejnovějším oznámením nyní na Zaklínači 4 pracuje přibližně 64 % zaměstnanců společnosti CD Projekt.

Společnost CD Projekt potvrdila, že vydání nové hry Zaklínač je plánováno na rok 2022 a bude postavena na Unreal Engine 5. Cílem tohoto dílu je překonat předchozí Zaklínače, co se týče příběhu a intenzity hraní. Prezident a spoluvýkonný ředitel studia CD Projekt Red Adam Kiciński však uvedl, že hra je vzdálená nejméně tři roky, což naznačuje možné vydání v příštím roce. V rámci hovoru o příjmech bylo rovněž odhaleno, že Project Polaris je v současné době ve fázi „předprodukce“.

Generální ředitel společnosti CD Projekt Michał Nowakowski ujistil akcionáře, že vývoj hry Polaris probíhá podle plánu. Tým dosáhl cílové velikosti pro vstup do produkční fáze, která je naplánována na druhou polovinu roku. Odhaduje se, že Zaklínač 4 vyjde nejdříve za dva roky.

Zmíněn byl také vývoj dalších projektů v rámci CD Projektu. Tým Cyberpunk 2077 se smrskl na pouhých 17 vývojářů, zatímco na novém kyberpunkovém dobrodružství s kódovým označením Project Orion pracuje 47 vývojářů. CD Projekt Red plánuje v budoucnu pracovat na více velkých projektech současně. Kromě toho je ve vývoji remake první hry Zaklínač, který má být vydán po novém dílu Zaklínače.

Spin-off projekt s názvem Sirius, založený na Zaklínači, je stále ve vývoji, ale narazil na některé překážky, které vyžadují přehodnocení jeho rozsahu a komerčního potenciálu. CD Projekt má také tajný projekt s označením Project Hadar, který je ve fázi konceptu a pracuje na něm 20 lidí. Společnost zaměřuje své zdroje a úsilí na sérii Zaklínač, což naznačuje její důležitost v současných plánech společnosti CD Projekt.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *