Zalman a Genesis -HARDWARE – Mikrofon a chladič

V oblasti hardware se objevilo zase několik zajímavých novinek a my vám přinášíme stručný přehled. Tentokrát se jedná o společnosti Zalman a Genesis.

V první řadě se podívejme na nový mikrofon Radium 200 od společnosti Genesis. Jedná se o jednosměrný mikrofon s kardioidní polarizací, což je technologie podporující odstranění okolních ruchů a sbírá zvuky jenom z jednoho směru. Frekvenční rozsah je 100 – 16 000 Hz s citlivostí -47 dB. Impedance je 2 200 ohmu a délka USB kabelu 1,5 m.

Radium 200 disponuje otočným ramenem a možností nastavení libovolné polohy a zdířkou pro 3,5mm port na sluchátka. Červené LED podsvícení je indikátorem provozu mikrofonu. Mimo jiné je mikrofon zpracován designově velmi působivě. Kombinace LED červeného osvětlení a matného černého povrchu je skvělým doplňkem na herní stůl.

Mikrofon je vhodný jak pro běžné hráče, tak pro začínající tvůrce herního obsahu a streamery. Na konec je tu největší výhoda mikrofonu a tou je ojedinělá cenovka, v současnosti ho totiž ve vybraných obchodech seženete i za 723 Kč.

Druhou novinku přinesla společnost Zalman. Jedná se o novou generaci CPU chladičů v celočerném provedení. Nový chladič má označení CNPS10X Optima II BLACK a kombinuje čtyři měděné trubice pro odvod tepla se 120mm ventilátorem. Chladič je kompatibilní s většinou procesorů AMD a Intel. Chladící výkon dosahuje úctyhodných 200W TDP. (Thermal Design Power) Tento výkon produkuje pouhých 27 dBA hluku, což je méně než běžné hodnoty v místnosti tiché studovny. Chladič disponuje technologií Dual Blade Fan, kterou si firma Zalman patentovala a funguje na principu zdvojení lopatek ventilátoru a umožňuje tak dosažení vyššího výkonu než je běžné. Skvělým doplňkem je RBG osvětlení, které vynikne v každé počítačové skříni.

Chladič by se měl na trhu objevit na podzim letošního roku a cena zatím bohužel nebyla stanovena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *