Zelter – NOVINKY – Kombinace Stardew Valley a zombie apokalypsy!

25. 10. 2020 Nikola Štěrbová
481 zhlédnutí

Už jste si někdy při hraní Stardew Valley říkali, že je ta hra moc roztomilá, moc klidná a chtělo by to trochu okořenit? Zelter možná nabídne kompromis farmářům, které nebaví sledovat oblohu bez mráčků. Zombíci berou klidný, pixelový svět útokem a pěstování obilí najednou není největší problém.

 • Datum vydání: 22. října 2020
 • Vývojář: G1 Playground
 • Platformy: Microsoft Windows

Survival simulátory jsou vždycky zajímavé a přitáhnou hromady lidí, i když všichni víc co čekat. Zelter staví klasickém survivalu, ve hře musíte mít v kapse vždycky něco k zakousnutí a zahnání žízně. S objevením každého nového materiálu se otevírají nové možnosti craftingu. A záchrana NPC postav před hrůzami okolního světa přidává hráči spojence a někdy i obětní beránky.

Zelter přidá k mixu obyčejného survivalu zombie apokalypsu. Jakožto hrdý přeživší toho nejhoršího, se musíte zabydlet v novém světě. Máte vlastní boudu v lese a kolem pár keříků s ovocem, ale jestli to bude k přežití stačit je jenom na vás.

 Komplexní crafting systém má hráči poskytnout všechno, co by se mu během zombie apokalypsy mohlo hodit. Nové nástroje vedou ke stavbě lepších budov, zorání půdy a vytvoření pole nebo vybudování obraného systému kolem domu. Takže kromě obdělávání políčka a ukládání potravin do bedny připravené na horší časy, můžete v Zelteru třeba rozebrat auto a z kovu vycraftit náboje.

Zelter zní jako ideální kombinace zombie apokalypsy a Stardew Valley, ale její hodnocení na Steamu je kolem 50 %. Hra není úplně vybalancovaná a ovládání je minimálně frustrující. Hra vám dá nějaký čas na přípravu, ale když nezačnete hned hledat materiál na výrobu kulek, brzo budete mít problémy. Každý zombík „sežere“ čtyři kulky z obyčejné zbraně. A na začátku hry nemá hráč velkou zásobu kulek ani zbraní.

Postavit se zombíkům a rozdat si to s nimi bez zbraně není moc dobrý nápad, protože celkem rychle ztratíte všechny HP, a i když s držením shiftu postava přejde do něčeho jako je stealth, moc to vaše šance na přežití nezvýší. Taky nemůžu doporučit utíkání před zombíky, protože k jednomu se přidají další dva a za chvíli vás honí celá tlupa.

Zelter je hra se skvělým nápadem a kouzelnou pixelovou grafikou, jenom trochu pokulhává její provedení. Hra je dostupná na Steamu za 20 €. Celkově nejde o špatnou hru, jenom si myslím, že bude lepší po pár updatech.Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0