Zemřel herní vývojář Joe Waters

25. 12. 2015 Jakub Fišer
866 zhlédnutí

Vánoce. Měly by to být svátky klidu a míru. Smrt si ovšem nevybírá. Vánoční pohodu bohužel přervala smutná zpráva o tragické smrti herního vývojáře Joe Waterse. Ne každý může Joea Waterse znát a nebudeme se přít o to, zda-li jsou ve videoherním průmyslu známější osoby, to je totiž bez diskuze. Joe Waters byl ale jedinečná osobnost. Ve videohrách začal působit už v roce 1996. Je podepsaný například pod Counter Strikem pro první Xbox nebo pod vizuálem nejnovější hry se sexy dobrodružkou v hlavní roli – Rise of the Tomb Raider.

Dále Joe Waters pracoval například pro Ritual Entertainment (Delta Force: Black Hawk Down), Nerve Software (Wolfenstein 3D, Call of Duty: Black Ops), Rogue Entertainment (Quake II), Monolith Studios (No One Lives Forever, Shadow of Mordor), FASA Studio (Shadowrun) nebo Hidden Path Entertainment, kteří stojí například za jednou z nejhranějších multiplayerových FPS stříleček Counter Strike: Global Offensive. Znát ho budou ale hráči, kteří preferují konzoli od Microsoftu, neboť výrazně dopomáhal na vzniku například Halo 5: Guardians, kde mu bylo v závěrečných titulcích vyjádřeno speciální poděkování (to bylo v době, kdy byl ještě na živu, pozn. red.)

Halo 5 g

David Ellis, vývojář her pro Xbox a bývalý kolega Waterse: „Pracovali jsme spolu i na Halo 4, jsem šokovaný jeho odchodem. Joe byl do všeho enormně zapálený, ať už šlo o práci nebo o zábavu. Byl to zatraceně talentovaný vývojář.“

Příčina jeho úmrtí je stále neznámá. Jednalo se o mladého člověka, lze tedy jen těžko příčinu vydedukovat. Joe Waters nebyl žádná mediálně známá osoba, ale jeho práci jsme na prvním Xboxu, Xboxu 360 nebo Xboxu One vnímali na každém kroku. Měl velký cit pro maličkosti a byl to velký profesionál. Čest jeho památce.

zdroj: Hrej.czElektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0