Zombie akce DayZ se již za několik dní chystá na Xbox One – NOVINKY

Postapokalyptická akce DayZ, častokrát skoro až hraničící se simulací, stejně jako sesterský titul Arma, která je také od tuzemského Bohemia Interactive, si našla po celém světě miliony fanoušků. Hru však zbrzdil v rozletu hlavně pomalý vývoj a často ne úplně perfektní uživatelské rozhraní. Celkově to potvrzuje fakt, že ačkoliv byla hra zařazena na platformě Steam do předběžného přístupu již v roce 2013, plná verze hry (což neznamená, že je bez chyb) vyšla až na podzim 2018. Vývojáři měli hodně práce, celou hru překopali a dokonce pozměnili i engine. Nakonec to ale lze považovat za úspěch, hra totiž po všech peripetiích již tento měsíc zamíří do nabídky na Xbox One.

Vývojáři si podle vlastních slov nedali ani moc času na oddych, protože po práci na finální PC verzi si museli dát ještě hodně práce s úpravou pro konzole, v tomto případě zatím jen pro Xbox One. Na finálním titulu byly pozměněny grafické úpravy a rendering, neboť na prvním místě je zvládnout správně optimalizaci hry pro konzole. Největší změna přišla pochopitelně v ovládání, hlavně potom co se týče ovládání nabídek, například inventáře. Základní práce by ale již měla být dotažena do konce, protože hra je již hotová a připravena na vydání na konzole Xbox One.

Pokud jde o hráče na konkurenčním PlayStation 4, o tom zatím žádné informace nemáme, ale dá se počítat s tím, že do budoucna hra zamíří i na PlayStation 4, samozřejmě v rámci honbou za prodeji. Vývojáři lákají na otevřený svět plný zajímavých lokací a propracované herní mechaniky. Každý si pak bude moci titul na konzoli Xbox One vyzkoušet již velice brzy, konkrétně 27. března, kdy hra na herní konzoli od Microsoftu vychází. K vydání jsme se dočkali i cinematického traileru, který nás navnadí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *