Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection – RECENZE – Oživení populární série?

19. 07. 2018 Nikola Štěrbová
7 241 zhlédnutí

Tycoon hry byly vždycky neuvěřitelně populární a do jisté míry jsou i teď. Nejspíš proto se Microsoftu vyplatí i po více než 15 letech přidávat další díly k téhle sérii. A zatímco uživatelé Xboxu jistě zajásají nad přidáním dalšího obsahu do třetího dílu Zoo Tycoon, počítačoví hráči tak nadšení nejsou.

Datum vydání: 31. října 2017

Vývojář: Asobo Studio

Platformy: Microsoft Windows, Xbox One

Celým názvem Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection je rozšířená verze třetího dílu populární série, ve které se hráč stává majitelem zoologické zahrady. První dva díly byly jenom pro počítače, potom se hra přenesla na konzole a teď se konečně vrátila zpátky na PC (resp. jenom na Win10). Hráči se tak dočkají staré, známé hry v novém, hezčím kabátku (4k). A kromě nových map a pokusu o lepší ovládání nabízí Ultimate Animal Collection i nové druhy zvířat.

Cílem hry je postavit zoo a udržet ho v chodu co nejdéle, a to v několika modech. Scenerio je prvním z nich a úkolem hráče je splnit zadané požadavky. Většinou dostanete zoo s několika zvířaty a musíte na něm vydělat. A jakmile úspěšně splníte jeden scénář, můžete se posunout k dalšímu, vlastně jde o kampaň jenom s jiným názvem. Challenge mode je skoro stejný jako Scenario, jenom si místo celého scénáře vybíráte jednotlivé výzvy. A potom je tady Freestyle, kde máte k dispozici obrovskou mapu, nemusíte se starat o peníze a můžete popustit uzdu své fantazii.

Hra se ovládá podobně jako předchozí díly a po většinu času si vystačíte s jenom s myší. Díky sdílení účtu u Microsoftu si hru stačí koupit jenom jednou a můžete hrát na všech podporovaných platformách. Stačí jenom načíst save.

Ultimate Animal Collection zní jako hra, kterou jsme si dlouho přáli, ale bohužel má i několik problémů. Největším z nich je neuvěřitelně dlouhé načítání, a to jak na Xboxu tak na PC. Jakmile se jednou hra načte, jede plynule, ale než se tak stane…

Nejnovější Zoo Tycoon není špatná hra, ale bohužel ničím zvláštním nezaujme. Myslím, že to dokazuje i fakt, že ještě minulý měsíc jsem neměla tušení o její existenci. Pokud si chcete připomenout staré dobré časy a vrátit se do dětství nebo kolem sebe máte děti, určitě se nákup vyplatí. Pokud se nudíte a máte chuť něco stavět, sáhla bych po Planet Coasteru nebo novém Jurrasic Worldu, už jenom proto, že kromě jednoduchého klikání můžete i doopravdy stavět.

Hodnocení 6/10Elektronický časopis GAMING

E-časopis GAMING

Přidejte se k nám!

 • Partneři webu

  Grunex - PC hry, turnaje v PC hrách, internetová televize, hry zdarma

  Rewiz.eu Projekt na rozvoj a podporu elektronického športu

  Veterans - CZ/SK gaming community

  Akreditované IT kurzy a školenia

  AndreewCZ

  Copyright © 2015–2021 GamingSite.cz, všechna práva vyhrazena, ISSN 2464-661X, podléhá licenci CC BY-ND 4.0