Burning Daylight – RECENZE – Studentská hra pro dospělé?

Za adventurou Burning Daylight stojí tým 12 dánských studentů z The Animation Workshop. Jde o hru z ne úplně pěkné budoucnosti, v níž lidstvo bylo zase jednou poraženo vlastními vynálezy. A i když je hra stejně tmavá jako bitva o Zimohrad, atmosférou předčí všechno, co jsem za poslední dobu viděla.

  • Datum vydání: 19. dubna 2019
  • Vývojář: The Animation Workshop
  • Platformy: Microsoft Windows

Burning Daylight je hlavně o objevování herního světa a jeho tajemství. A když nad tím tak přemýšlím, nejspíš není pro hráče mladší 18 let. Hráč se probouzí nahý, v budově připomínající jatka, kde ale nenajde zvířata, jenom lidi. Jak už jsem zmínila na začátku, jde tady hlavně o atmosféru světa, kterým procházíte.

Sice nevíte, kde jste, proč tam jste nebo jak jste se tam dostali, ale je jasné, že na tom temném, vlhkém místě zůstat nemůžete. Tak se vydáte jediným směrem, který se vydal lze a hledáte něco lepšího. Nemáte oblečení, zbraň, prostě nic, nezbývá vám než se dívat na zimou se třesoucí postavu. Brzy navíc zjistíte, že nejste tak úplně sami. Zatímco další lidé o vás nejeví žádný zájem, robotické rameno vypadá, že by si s vámi rádo dalo schůzku.

Jak říkají samotní vývojáři, jde o jejich bakalářskou práci. 12 studentů se rozhodlo, že by si chtěli vyzkoušet nejen animování, ale i práci s Unreal Enginem a další věci, které se k vývoji her vážou (například programování). A protože nikdo z nich neměl předchozí zkušenosti s vývojem, je hra spíš walking simulátor. Překvapivě jí to neubírá na zajímavosti.

Osobně ráda zkoumám hry z indie scény a když najdu takovou, která je nejen na Steamu, ale taky po mě nechce jediný šekel, musím ji prostě zkusit. Od Burning Daylight jsem čekala jenom hezké grafické zpracování, ale překvapilo mě, jak moc mě hra chytla.

Celou hru projdete asi za hodinu, ale za tu dobu se stihnete zamyslet nad smyslem života, pocítíte strach i radost. A teprve u závěrečných titulků vám dojde, kolik toho ve vás hra zanechala. Takže jí můžu jedině doporučit. Samozřejmě by mohla být trošičku líp optimalizovaná a nevyhnete se bugům a dalším malým problémům. Ale aspoň že hra nepadala.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *