Enshrouded – Trochu jako Valheim a bez vikingů!

Sháníte hru, která by se dala hrát s víc než čtyřmi lidmi v partě? Nebo prostě toužíte po něčem novém ve stylu Valheimu, možná trochu mixnutého s trochou Zeldy? Jednoduše akční RPG co-op survival pro až 16 hráčů? Pak novinka Enshrouded od tvůrců Portal Knights může být to pravé.

  • Plánované datum vydání: 2023
  • Vývojář: Keen Games GmbH
  • Platformy: Microsoft Windows

Svět Enshrouded je zahalen v mlze. Takové té husté a neproniknutelné, kde jenom na pár místech trčí bezpečně ve vzduchu pár míst. A hráč má jedinečnou příležitost rozhodnout se, jestli by radši tímhle světem putoval sám nebo v doprovodu dalších až 15 hráčů. Inspiován fantasy se celý svět topí v magii a přebytečné moci, ale podle tvůrců nemusíte jenom sesílat kouzla, můžete do pracek vzít i meč nebo něco na dálku a vypořádat se s nepřáteli postaru.

Zápletka hry je v tomto případě extrémně jednoduchá a jenom uvádí všechno k čemu se můžete dostat. Zrozen z plamene má hrdina, kterého si vyberete, od samotného začátku jasný cíl. Zachránit svět a všechno živé v něm. Nic velkého a náročného.

A protože začínáte jako nula s holým zadkem a prázdnýma rukama, je jenom na vás procraftit si cestu až k poslednímu bossovi. Už vidíte tu spojitost s Valheimem? Jinak se tady čekají klasické survival prvky, hledání útočiště, vody a opékání masa. Jediným rozdílem je to, že hlad ani žízeň tady neznamenají úplný konec. Prostě vás oslabí a pokud se zrovna nechystáte na bosse, moc na tom nesejde.

Jak moc se bude hra gameplayově lišit od podobných titulů se teprve uvidí. Osobně bych asi nečekala velká překvapení, ale zase celá hra znít dost zajímavě na to, aby to tolik nevadilo.

Hra zatím nemá pevně stanoveno datum vydání, víme jen, že by to mělo být během tohoto roku. Enshroueded se momentálně chystá na vypuštění na počítače do Early Accessu. Tam by se hra měla zdržet asi rok a během této fáze se bude pracovat především na technické stránce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *