Life of Delta – NOVINKY – Slovenská post-apo adventura z Japonska!

Lidé během poslední Velké války v podstatě zmizeli ze světa. Jediní přeživší jsou rozpadající se roboti a něco jako reptiliáni – ještěří lidé, kteří se zrodili z nukleárního spadu. Připravovaná slovenská indie hra ví, jak zaujmout na první pohled nejen grafickým zpracováním.

  • Datum vydání: není oznámen
  • Vývojář: Airo Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Mac Os, Linux, Nintendo Switch

Post apokalyptická point and click adventura se odehrává v dnešním Japonsku. Hra je výjimečná už svým zpracováním, pětadvacet úrovní, které na hráče čekají jsou ručně kreslené a vyladěné do posledního detailu.

Příběh nám představí služebního robota Deltu, který se snaží přežít v nehostinném světě. Potom, co jeho otec, známý vědec, zmizí za záhadných okolností se Delta rozhodně vypravit na nebezpečnou výpravu. A protože jde o malého robota, bude muset překonat řadu překážek, spojit se s dalšími obyvateli světa a na řadu přijdou i vylepšení samotného robůtka.

Jako v každé adventuře je i v Life of Delta celá řada hádanek a rébusů, které hráč musí vyřešit, aby se v příběhu někam posunul. Na začátku vývoje v roce 2017 vývojáři slibovali 30 hádanek, seznam se ale rozrostl a teď se mluví až o padesáti puzzlech. A jak bývá zvykem, každá hádanka bude jiná a kromě spojování drátků nás čeká i míchání toxických tekutin nebo stavba motoru raketoplánu.

Během průchodu hrou hráči objeví nejen unikátní svět se spoustu nezapomenutelných lokací, ale narazí i na řadu postav. Každá postava dostane vlastní animace a samozřejmě originální příběh, který hráč může objevit.

Hra je pořád ve vývoji a i když se v poslední době objevilo hned několik zpráv od vývojářů a hra dostala vlastní záložku na Steamu, datum vydání je prozatím stanoven na konec roku 2022. A protože vývojáři z Airo Games sídli v Košicích, slíbili českou lokalizaci. Zatím není jasné, jestli hra vyjde i na konzole, ale je potvrzená pro počítače a Switch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *