The Unliving – Kdo potřebuje živé?

Každý den přibudou desítky her ve kterých se jako neporazitelný hrdina staví na odpor zlu všech tvarů a chutí. Není zase tak časté, abyste se jako nekromancer dostali k budování vlastní armády nemrtvých a s jejich pomocí zničili všechno v cestě, tak jako můžete v The Unliving.

  • Plánované datum vydání: 31. října 2022
  • Vývojář: RocketBrush Studio
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One, PlayStattion 4

Pořádky v zemi živých byli narušeny. Zdravá zem se mění pod mrakem smrti a všechno co platilo, už dávno není pravda. Nemusíte se děsit nebo hledat zbraň, se kterou by se dalo nebezpečí postavit. Ono nemrtvé nebezpečí je kompletně ve vašich rukách.

V rogue-lite akčním RPG se strategickými prvky je jenom na vás postarat se, že legie nemrtvých nezastaví zdi ani sprška šípů, oheň nebo skupina modlících se kněží. Svět přehází pod novou nadvládu, ať chce nebo ne.

Začínáte, jak by se asi dalo čekat, jako docela osamělý nekromancer a postupně, mrtvolu po mrtvole si tvoříte skupinku věrných sloužících (ne, že by měli na výběr). Každá mrtvola se dá zužitkovat, s přivedením zpátky k životu se padlý nepřítel změní a dostane nové schopnost.

Samozřejmě vás čeká celá řada dobývání a vlna odporu ze strany živých. Na náhodně generované mapě si v každém průchodu hrou najdete něco nového a trochu nečekaného. Útočit můžete na menší obydlí a vesnice až po opevněná hradiště s dobře vycvičenými vojáky.

S tím jak se rozrůstá armáda nemrtvých, rostou i vaše schopnosti. Téměř ztracené kusy dokumentů a zaprášené knihy o nekromancii na policích v knihovnách nepřítele jsou vám větší odměnou než zlato a přeměněné životy. Jedině s jejich pomocí může růst vaše moc a otevírá se tím vaše cesta k nepřemožitelnosti.

V tomhle rybníčku nemrtvých příšer ale neplavete sami. Existují mnohem starší, mocnější bytosti, kterým se jednoduše řečeno nelíbí, jak si kousek po kousku přivlastňujete, co je jejich. Mluvím o bossech a postavit se jim přímo není vždycky nejlepší nápad. ALE nemusíte mít strach. I kdyby takové setkání nedopadlo, stejně se vrátíte zpátky k nemrtvé otročině. Takový je prostě život nekromancera.

The Unliving vyjde příští měsíc, na Steamu je momentálně dostupné demo. A tahle kombinace žánrů, ve které se nesnažíte nikoho zachránit a bojujete jenom sami za sebe je příjemná změna. A taky dost zábavná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *