20 Minutes Till Dawn – 20 minut mezi kulkami a démony!

20 Minutes Till Dawn je další z typu her začala na počítači a postupně se přesunula na mobil. Letos je to docela rozšířený koncept. Ne, že bych byla nějak proti. Hlavně v tomhle konkrétním případě, jde totiž o hru s jednoduchým gameplayem, která je jako stvořená pro zabití pár minut při čekání na zastávce nebo cestou domů. A protože touhle dobou doháním resty a procházím hry, na které jinak nebyl čas, dostalo se na 20 Minutes Till Dawn až teď.

  • Datum vydání: 25. srpna 2022
  • Vývojář: Erabit Studios
  • Platformy: Android, iOS

20 Minutes Till Dawn je rogue-lite survival akce s pohledem shora. V každém kole vidíte svého hrdinu – sami si ještě předtím vyberete, za koho vlastně chcete hrát – nastoupit do arény plné nekonečných vln démonického potěru a rojů zubatých příšer.

Každý kill přinese malou odměnu, sbíráním bodů se načítají levely a možnosti upgradů. A upgrady jsou asi ta nejzábavnější část gameplaye a současně drží celou hru při životě. Možnosti vylepšení jsou do jisté míry randomizované. Takže nikdy přesně nevíte, co na vás čeká. A může to být o malého zrychlení postavy nebo healu až něco tak zajímavého jako je vejce s malým drakem. Malé zlepšení síly na zbraních je pak nic v porovnání s pasekou, kterou napáchá váš nový mazlíček.

Jedno kolo trvá 10 nebo 20 minut. Pokud se vám podaří přežít. Na vás čekají další odměny, tentokrát v podobě peněz, které můžete investovat do permanentních upgradů, lepší broky nebo rovnou dvou rotačáků, nových hrdinů… prostě klasika, díky které si chcete vždycky dát ještě jedno kolo, protože…

20 Minutes Till Dawn je skvělá mobilní hra, kde nemusíte nic budovat a přemýšlet, co se bude dít do budoucna. Osobně jsem nenarazila na žádné větší problémy po technické stránce, ale trochu zamrzí, že vývojáři berou jako kratší kolo 10 minut. Podle mě by na mobilu klidně stačilo i 5. Ale zase i plná 20 minutová kola mají něco do sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *