Baldur’s Gate 3 – Larian Studios oznámilo oficiální podporu modů!

Studio Larian Studios oznámila, že pracuje na oficiální podpoře modů pro hru Baldur’s Gate 3. Tato zpráva přichází poté, co nedávný hotfix hry rozbil mnoho modů, což způsobilo značné problémy pro modderskou komunitu. Ředitel vydavatelství Larian Michael Douse uvedl, že tým pracuje na multiplatformní podpoře modů a aktualizace by měla být vydána později v tomto roce.

Hotfix rozbil oblíbený nástroj Baldur’s Gate 3 Script Extender, který moddeři a hráči používají. Existuje mnoho různých modů, které přidávají nové funkce do hry, jako je upravování vzhledu postav nebo zvyšování kvality života ve hře.

Podle staršího komunitního stratéga WombatMedic z Larian Studios tým již nějakou dobu pracuje na podpoře modů. Je však zdůrazněno, že to bude dlouhý proces a další velký patch, který bude obsahovat tuto podporu, vyjde až za několik měsíců. Studio chce poskytnout podporu pro modifikace týkající se tříd, uživatelského rozhraní, přizpůsobení, kouzel a herních mechanik.

Larian Studios si je vědomo modů, které existují pro Baldur’s Gate 3, a plánuje oficiální podporu modů. Ředitel Michael Douse oznámil na Twitteru, že tým pracuje na robustním, multiplatformním plánu podpory modů, který by měl být vydán později v tomto roce. Studio je rádo, že má aktivní modderskou komunitu a chce ji podporovat. Komunitní manažeři začnou komunikovat s modderskou komunitou a zapojí ji do vývoje, aby se zajistilo, že se módy nebudou rozbíjet při aktualizacích.

Oficiální podpora modů pro Baldur’s Gate 3 by mohla přilákat ještě víc hráčů a zvýšit popularitu této kritiky oceňované hry. Studio Larian Studios je známé svou podporou komunity a často opravuje hru, i když to může způsobit problémy s mody. Cílem studia je poskytnout hráčům co nejlepší zážitek a chce se postarat o to, aby podpora modů fungovala správně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *