Barotrauma – Život v ponorce na jiné planetě!

Kooperační simulátor života pod hladinou moře – tentokrát ne v obřím městě, ale na ponorce – s prvky RPG a hororu a názvem Barotrauma se vydává na první plavbu bez záchranných rukávků. Teda bez označení Early Access, kde se zdržela na čtyři roky je hra oficiálně venku a je tak nejvyšší čas podívat se co v temných hlubinách čeká.

  • Datum vydání: 13. března 2023
  • Vývojář: FakeFish a Undertow Games
  • Platformy: Microsoft Windows, macOS, Linux

Hry s ponorkami už tady byly a nejspíš i budou a obvykle se drží buď prozkoumávání mořského dna nebo vyhýbání se hlubinným minám, zatímco na povrchu zuří válka. Tady ne tak moc. Barotrauma bere hráče na jeden z Jupiterových měsíců, konkrétně na Europu, kde se pod ledovým obalem skrývají nejen hektolitry vody, ale taky život. Často ne moc přátelský a o dost větší.

Tím se dostáváme k tomu hlavnímu, nejdůležitějšímu a taky nejtěžšímu – přežití. Na ponorku se vejde až 16 hráčů a jestli jste někdy pracovali v týmu o víc než 5 lidech, je vám jasné, jak blízko máte k totální pohromě. Jakmile si rozdělíte role, budete se jich muset sakra držet. Kapitán je stejně závislý na svých inženýrech jako mechanicích a časem se všichni vystřídají na ošetřovně. Taky by se asi hodilo zmínit, že jeden člověk je na celou ponorku trochu málo. A jestli nechcete na Europě definitivně shnít, naučila bych se vycházet s ostatními.

Barotrauma je navzdory jednodušší 2D grafice a ne úplně realistické ragdoll fyzice překvapivě komplexní. Nečekejte jednoduché úkoly nebo rozhodování.

A pro extra náročné je tady možnost customizace vlastní ponorky i příšer, které čekají na svou příležitost sežrat vás. A vývojáři taky vyšli vstříc modderům a můžete si tak přidat do hry doslova cokoliv.

Právě teď je Barotrauma ve slevě 25%, ideální na pořízení pro celou budoucí posádku. A protože hodnocení na Steamu neklesají pod 90 nemělo by jít o špatný nákup.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *