Children of Silentown – Tajemství a hrůza lesa

Children of Silentown od Elf Games Works a Luna2 je temná a vizuálně podmanivá adventura. Hráči se ujmou role Lucy, mladé dívky, která se bojí tajemného lesa, jenž obklopuje její rodné město, a který musí prozkoumat, aby odhalila jeho tajemství. Hra obsahuje hádanky, které hráče vyzývají k všímavosti, trpělivosti a kreativitě při jejich řešení. Hra postupně zavádí nové mechaniky a odměňuje hráče různými hádankami, které prověřují jejich logiku a schopnosti řešit problémy.

Hra se může pochlubit také jedinečným vizuálním stylem s bledou pletí, tmavými vlasy a přízračně bílýma očima bez zorniček. Vizuál je opravdu nádherný. Pokud milujete Burtona nebo Don´t Starve, určitě musíte hru zkusit.

Hra získala smíšené recenze, s celkovým průměrným hodnocením 73 bodů a hodnocením „Fair“ od kritiků. Hráči také chválí atmosféru hry a poutavý příběh, přičemž si všímali pocitu melancholie a strachu, který prostupuje myšlenkami Lucy. Hádanky ve hře jsou chytře navržené, s dobrým poměrem složitosti a obtížnosti, díky čemuž jsou příjemné i náročné. K atmosféře hry přispívá i vizuální stránka, která vytváří svět, jenž je strašidelný a lákavý zároveň.

Children of Silentown je poutavá point-and-click adventura, která jistě osloví fanoušky tohoto žánru. Nabízí strhující zážitek s poutavým příběhem, zajímavými hádankami a strašidelnou atmosférou. I přes občasné problémy s tempem je hra obohacujícím zážitkem pro ty, kteří jsou ochotni prozkoumat její hlubiny. Díky podmanivé atmosféře a poutavým hádankám je Children of Silentown hrou, která v hráčích jistě zanechá trvalý dojem.

8/10

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *