Další propouštení ve videoherním průmyslu!

Videoherní průmysl čelí výraznému propouštění, protože švédská společnost Embracer Group prochází rozsáhlou restrukturalizací. Po propouštění u německého studia Piranha Bytes, které je známé svou prací na sériích jako Gothic, Risen a Elex, se Embracer plánuje propouštět dále.

Připravovaný remake Gothicu

Nyní to odnesou zaměstnanci německého studia Black Forest Games, jenž pracuje na několika projektech, včetně remaku hry Destroy All Humans a akčního RPG TMNT: The Last Ronin na motivy komiksu Želv Ninja. Dopad propouštění na tyto projekty zůstává nejistý, protože Embracer uvedl, že propouštění se týká především neoznámených projektů, které nejsou považovány za dostatečně perspektivní.

Dalším studiem postiženým propouštěním je People Can Fly, polská společnost známá hrami jako Gears of War: Judgment, Bulletstorm a Outriders. Přibližně 30 zaměstnanců, kteří pracovali na neoznámené hře Project Gemini, kterou měla vydat společnost Square Enix, bylo propuštěno kvůli škrtům v rozpočtu a omezení rozsahu. Dvacet vývojářů však bude přeřazeno na jiné projekty v rámci People Can Fly.

People Can Fly také pracuje na spolupráci s Xbox Game Studios, o níž se spekuluje jako o remaku hry Gears of War. Rozpočet tohoto projektu se odhaduje na 30 až 50 milionů dolarů. Kromě toho vyvíjejí ambiciózní projekt Dagger, který dříve patřil společnosti Take-Two. Studio jej plánuje dokončit samostatně.

People Can Fly

Propouštění ve studiích Black Forest Games i People Can Fly je součástí širšího trendu v rámci skupiny Embracer Group, která od loňského roku prochází restrukturalizací. Rozsah dopadu na probíhající projekty se liší, některá studia čelí uzavření, zatímco jiná zažívají snižování počtu zaměstnanců s cílem snížit náklady, aniž by to mělo vážný dopad na vývoj.

Navzdory závažnosti propouštění ve společnosti Black Forest Games zatím není jasné, jaký dopad bude mít propouštění na vývoj jejich připravované hry TMNT: The Last Ronin. Podobně se zdá, že situace ve společnosti People Can Fly je méně vážná, neboť z celkového počtu více než 600 zaměstnanců bylo propuštěno přibližně 30. Jako důvod propouštění se uvádí snižující se rozpočty a omezování projektů. Zbývající zaměstnanci budou přeřazeni na jiné projekty, konkrétní podrobnosti však nebyly zveřejněny.

Čeká se na potvrzení od obou studií, které by situaci a budoucnost jejich projektů objasnilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *