Garry’s Mod – Všechen Nintendo obsah mizí z workshopu!

Společnost Nintendo vydala oznámení o stažení Garry’s Mod, populární sandboxové hry, která vznikla na scéně modifikací softwaru Source společnosti Valve. Facepunch Studios, vývojáři Garry’s Mod, proto ze hry odstraňují veškerý obsah související s Nintendem. Toto rozhodnutí přišlo poté, co společnost Nintendo vyjádřila nespokojenost s tím, že hráči používají její duševní vlastnictví v rámci hry Garry’s Mod. Společnost Facepunch Studios respektovala přání společnosti Nintendo a v současné době odstraňuje veškerý obsah související s Nintendem ze Steam Workshopu.

Společnost Nintendo je známá tím, že si chrání svůj majetek a v minulosti zakročila proti lidem, kteří podle ní porušují její duševní vlastnictví. Podalo žaloby na tvůrce emulátorů, hackery a jednotlivce prodávající zařízení, která obcházejí bezpečnostní opatření jejich konzolí. Toto chování mělo na herní komunitu mrazivý dopad a společnosti jako Valve také čelily následkům za používání duševního vlastnictví společnosti Nintendo ve svých projektech.

Garry’s Mod byl domovem značného množství obsahu souvisejícího s Nintendem, s desítkami stránek věnovaných postavám jako Mario, Bowser, Zelda, Princess Peach, Luigi a Yoshi. Proces odstraňování probíhá a společnost Facepunch Studios požádala komunitu, aby pomohla tím, že odstraní své nahrávky související s Nintendem a zdrží se jejich dalšího nahrávání. Mezi hráči hry Garry’s Mod však stále panují pochybnosti o oprávněnosti žádostí o odstranění, někteří kritizují vývojáře, že „naletěli“, a požadují důkaz, že žádosti jsou pravé.

Ve světle této události se otevřela širší diskuse o ochraně duševního vlastnictví ve světě videoher. Zatímco někteří souhlasí s tvrdým postojem společnosti Nintendo k ochraně svých známek a postav, jiní se obávají, že takové kroky mohou potlačovat tvůrčí svobodu a komunitní kreativitu, která často přispívá k popularitě her.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *