Genesis recenze – Kvalitní herní produkty, kterých se peněženka nemusí bát!

Od společnosti Genesis se do naší redakce dostaly tři produkty. Jde o klávesnici Thor 303, myš Xenon 800 a podložku Carbon 700 Maxi. Jedná se o příslušenství mířené primárně pro hráče, ale i pro milovníky RGB podsvícení. 

Genesis Thor 303 TKL je klávesnice s vyměnitelnými mechanickými spínači Outemu Red, která nabízí 25 různých světelných režimů s RGB podsvícením a efektem Prismo. Ihned po zapojení jsem se touto funkcí zabavil asi na hodinu, jelikož jsem zkoušel všemožné barev kombinace a efekty. 

Design se opravdu povedl. Obdržel jsem bílou variantu a i této sterilnější barvě sluší různobarevné podsvícení. 

Pro hráče počítačových her je klávesnice vybavena funkcí N-Key Rollover, která umožňuje stisknout libovolný počet kláves současně. Dále doporučuji stáhnout si software s jehož pomocí lze, ukládání makery a přiřazovat speciální funkce jednotlivým klávesám. 

Jediným mínusem je levnější zpracování mezerníku a celkově je klávesnice hlučnější.

Musím ale vyzdvihnout bytelnost celé konstrukce. S hliníkovým rámem a protiskluzovou úpravou je tato mechanická klávesnice dobře řešená a využívá odolnou technologii potisku kláves. Je poměrně těžká a proto se nemůže stát, že vám bude ujíždět a už vůbec ne s podložkou, kterou si taky představíme.

Výrobce zaručuje, že klávesy reagují rychlostí 8 ms a mají životnost až 50 milionů kliknutí.

Pokud hledáte nízkorozpočtovou, ale kvalitně zpracovanou klávesnici. Thor 303 TKL mohu s klidem doporučit. Cena je stanovena na 1 399 Kč.

 

 

Herní myš Xenon 800 je dokonalým příkladem toho, jakým způsobem může být dosaženo vysoké kvality za rozumnou cenu. Xenon 800 je osmikliková myš s avantgardním hexagonovým designem, který umožnil výrobci dosáhnout její nízké váhy – pouhých 58 gramů! 

V Genesis navíc nezapomněli ani na ergonomickou stránku. Myš má velikost odpovídající dnešnímu standardu – 120 mm délky, 66 mm šířky a 43 mm výšky, což ji dělá velmi pohodlnou a snadno ovladatelnou.

Kromě toho, že je Xenon 800 pohodlná, má také vysoce kvalitní teflonové ližiny, které umožňují snadný a rychlý pohyb myší po povrchu. Myš je také vybavena extrémně flexibilním plátěným kabelem a RGB podsvícením, což ji dělá velmi atraktivním kouskem nejen na pohled, ale také pro herní účely. V samotném software se dá nalézt mnoho barevných variací.

Pro ty, kterým hexagonový design a příliš nízká váha myši nevyhovují, Genesis do balení přidalo náhradní plný vrchní kryt, který je magnetický a tudíž snadno vyměnitelný. Kromě toho jsou v balení také magnetická závaží, která můžete použít podle svých potřeb. Závaží jsou rozdělena na 12 samostatných částí, z nichž každá váží 1,75 gramů, takže si můžete přidat až 21 gramů navíc.

Genesis opravdu myslelo na všechno, pohodlné, kvalitní a atraktivní zpracování dělá z této myši jednu z těch nejlepších v její cenové relaci 1000 Kč.

 

 

Carbon 700 Maxi  je opravdu MAXI! Jde o herní podložku s větší velikostí, než je standardní, což umožňuje položit na ni nejen myš a klávesnici, ale také další předměty. Podložka má tloušťku tři milimetry a je pogumovaná, což zajišťuje, že přilne k jakémukoli povrchu stolu. Díky přesně zpracovaným okrajům se podložka nekroutí a zůstává vyrovnaná. 

Použitý materiál Cordura poskytuje voděodolnost a snadné odstranění tekutin. Vrchní vzorek umožňuje rychlý skluz myši, což je výhodné pro hraní her. Podložka je velmi odolná a odolala i drsnému zacházení. 

Původní cena podložky byla kolem 1000 korun, ale dnes je možné ji pořídit za mnohem nižší cenu. Pokud hledáte kvalitní podložku bez RGB osvětlení, Carbon 700 Maxi je dobrá volba. 
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *