Keoken Interactive – Boj o přežití! Studio, jenž stojí za Deliver Us hledá investora!

Herní vývojářské studio Keoken Interactive se v současné době potýká s mnoha obtížemi a hledá způsoby, jak přežít. I přes to, že studio předložilo mnoho návrhů na různé hry, se setkává s odmítnutím. Hlavní problém spočívá v obtížném získávání finančního financování a vydavatelských smluv pro své projekty.

Studio se zaměřuje na rozšiřování své série Deliver Us a na vytvoření nového projektu s názvem We Are Human. I přesto, že se snaží vylepšit prototypy her na základě zpětné vazby, stále mají potíže najít vhodného partnera. Spoluzakladatel Koen Deetman vyjadřuje frustraci z mnoha důvodů, kvůli kterým jsou jejich návrhy odmítány, a upozorňuje na systémové problémy v herním průmyslu.

Hlavním problémem je zastaralý model vývoje her, který je ještě zhoršován vnějšími faktory, jako je pandemie COVID-19, hospodářská recese a inflace. Investorům se nechce finančně podporovat projekty, což vede k finančním potížím a propouštění v herním odvětví. Snaží se diverzifikovat příjmy smlouvami o dílo a příležitostmi ke společnému vývoji, ale to nepřináší dostatečně významné příjmy.

Navzdory snížení počtu zaměstnanců a dočasnému odřeknutí výplat, studio stále čelí finančním problémům. Deetman zdůrazňuje výzvy a vysoké náklady spojené s vývojem her a kritizuje nedostatek udržitelných obchodních modelů pro vývojáře. Přesto stále věří v budoucnost herního průmyslu a zdůrazňuje odolnost a inovační schopnosti průmyslu.

Studio plánuje představit prototypy na GDC a získat podporu komunity, ale pokud se jim to nepodaří, mohou být nuceni dočasně ukončit činnost a pomoci bývalým členům týmu najít nové příležitosti. Celkově je situace studia Keoken Interactive příkladem širších problémů herního průmyslu a ukazuje potřebu systémové reformy a udržitelných obchodních postupů. Jejich optimismus a vášeň pro vývoj her však nabízí záblesk naděje ve stínu nejistoty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *