Kerbal Space Program 2 – Vyšší nároky na grafiku a míň obsahu!

Kerbal Space Program 2 se před několika dny posunul ve své vývojové fázi z prvních verzí do té Early Accessové. A že by se tenhle velký krok pro kerblíky setkal s nějakým vřelým přijetím od hráčů se říct nedá. Problémy s optimalizací, hardwarové požadavky, které by vás dostali dál než na Měsíc a nedostatečný obsah proti vývojářům otočili i zaryté fanoušky prvního dílu a zatím se všechno nese odměřené náladě s vyhlídkami na zlepšení.

  • Datum vydání: 24. února 2023
  • Vývojář: Intercept Games
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

Jak skvělým a úžasným místem mělo vesmírné středisko na planetě Kerbal být ve své druhé instalaci jsme probírali už několikrát. Všechno mělo stavět na prvním dílu a vynést ho do nebes a vlastně ještě dál. Lepší grafika měla být jenom začátkem putování k planetám, kde se tentokrát měli dát zakládat kolonie už v základu, bez pomoci módů.

A z toho všeho o odstavec výš jasně vyplývá, že to zase taková bezproblémová cesta není. První problémy se objevily ještě kousek před spuštěním Early Accessu a při předběžných recenzí od streamerů s klíči ke hře. Optimalizace se někde ve vývoji zapomněla a k tomu, abyste hru rozjeli plynule potřebujete volné RAMky a pěkně našlapanou grafiku. A ani s plnokrevným herním strojem ještě nemáte vyhráno, hra je zabugovaná víc, než by se některým hráčům v Early Accessu líbilo. To, že se části raket nechytí správně a každá pak letí na jinou stranu je možná chyba v designu, ale že se po planetě warpuje samotné odpalovací středisko ne.

A se slibovaným obsahem to taky není tak růžové, protože hráči stejně vždycky čekají víc. Tady vývojářům aspoň hraje do karet Early Access a celkem povedená customizace. Je spousta věcí, které si sami upravíte, včetně barvy raket. Což je v nefunkční hře malý, ale pořád hezký detail. A taky je v základu tutoriál pro konstruktéry, kteří viděli maximálně přistávací modul Apolla a to ještě z dálky.

Má tak cenu si Kerbal Space Program 2 pořizovat? Za mě zatím ne, pokud nechcete podpořit vývojáře a nevadí vám čekat na opravy a lepší optimalizaci. Jestli chcete hrát hned a bez větších problémů, asi bych zatím zůstala u jedničky s mody vylepšenou grafikou a vlastně vším, co najdete i ve dvojce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *