Ravenlok – Je to hezká hra, ale…

Možná jste úplně minuli oznámení barevné, trochu pohádkové hry s názvem Ravenlok. A ani by mě to nepřekvapilo, protože já vlastně taky. V řadě akčních adventur a survival crafterů to není moc těžké. Naštěstí je tady Xbox Game Pass a nabídka indie her, které by se jinak ztratili.

  • Datum vydání: 4. května 2023
  • Vývojář: Cococucumber
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S

Ravenlok je několika hodinová záležitost, která se točí holky jménem Kira. Její rodina zdědila dům po nezvěstném předkovi a jako každý, normálně uvažující člověk došli k závěru, že bude nejlepší rovnou se přestěhovat. Kira při svém průzkumu pozemků narazí na zvláštní zrcadlo a s jeho pomocí se dostane do úplně jiné říše.

Na pohled je Ravenlok zajímavým počinem. Barevný svět se zelení a vysmátými NPC postavami kam jen oko dohlédne působí lákavě. A nemá cenu zapírat, že právě to mě vedlo k tlačítku nainstalovat. Teprve s prvním spuštěním se objevují všechna ale. Je to hezká hra, ale…

Ravenlok připomíná Alenku v říši divů a nejen proto, že něčím propadnete a objevíte se ve světě, který je vám souzeno zachránit. A není to ani tím, že jsou kolem podezřele dobře oblečení králíci. Ale spíš tím, že první úkol je přines tohle a tomto mámě a tak to pokračuje i potom, co jsou rodiče v nedohlednu. A gameplayově se nikam dál nedostaneme ani potom, co se představí soubojový sytém.

Nijak to neubírá hře na kráse, hlavně pokud máte rádi nostalgické zobrazení bez vyhlazených textur a lokace s tunou dekorací, na které se dá pěkně dlouho zírat. Pár příběhových zvratů vás navíc ujistí v tom, že tohle není jenom další Alenka, ale taková vzdálená sestřenice s trochou vlastní osobnosti.

Ravenlok je prostě na pohled hezká hra, ale že by mě nějak zvlášť bavilo běhat sem a tam v pohádce, kterou jsem viděla a hrála už předtím… no nevím.

Hodnocení 5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *