Ship of Fools – Na vlnách v co-op akci!

Ship of Fools je dokonalou kopií všech roguelite titulů a jestli jste někdy hráli jedinou hru z tohoto žánru, víte přesně co čekat. Teda, co se gameplaye týká, protože všechno ostatní, grafikou počínaje a vyladěným co-op zážitkem konče. Prostě se snažím naznačit, že i když vypadá nenápadně, nabízí toho dost. A teď, když se blíží období povinného trávení času s ostatními není her pro víc hráčů nikdy dost.

  • Datum vydání: 22. listopadu 2022
  • Vývojář: Fika Productions
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

Jak už vyplývá z názvu, odehrává se dobrodružství v Ship of Fools na rozbouřeném moři, plném nástrah a docela nového nebezpečí. Vlastně dvou, je tady hlavní boss – dost nepříjemná chobotnice, která má pocit, že jí patří každý litr slané vody kolem a maják – lépe řečeno jeho absence. Na horizontu chybí on jasný bod, jasně značící pevnou zem.

Se svým parťákem se tak vydáte všechno napravit. Na hexagonové mapě si vyberete cíl své plavby, malé symboly ukazují, co vás tam bude čekat. A můžete napnout plachty. Jenom pozor na vlny, na každém novém hexagonu se objeví vlna a to vyžaduje pozornost hráčů. Samozřejmě pokud si nechcete jít zaplavat i s posádkou.

Soubojový systém se drží kanónů na lodi a jejich obsluhy. Naplnit je můžete čímkoliv v dosahu, rybami, otravnými racky nebo zásobami z kuchyně. A pak už stačí jenom vypálit a trefit se. Nepřátelé se tady nesnaží poslat váš koráb ke dnu okamžitě, ale spíš jenom páchají škody a přidělávají práci. V praxi to vypadá tak, že zatímco jeden hráč pálí salvu za salvou, druhý běhá kolem a hasí plameny na palubě.

A až to oba hráče dostatečně unaví a přece jenom zamíříte na mořské dno, není to úplný konec. Pořád mluvíme o rogueite a smrt je tady tak trochu herním prvkem. Takže i když přijdete o pár cetek, zůstanou permanentní upgrady a chuť pomstít svoje minulá já.

Gameplayově je to prostě roguelite se vším všudy. Silnými stránkami hry jsou její animovaná grafika a soundtrack, protože jestli potřebujete něčím vyhnat z hlavy koledy, tohle je rozhodně cesta.

A poslední dobrá zpráva, Ship of Fools je už venku jako hotová hra na všech platformách od konzolí až po Switch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *