Suffer the Night – Napínavé dobrodružství plné hádanek, bojů a strachu v izolované chatě!

Hra Suffer the Night zahajuje své dobrodružství v hororovém stylu a hráči se chopí role Stacy, která stráví noc sama uprostřed bouře s výpadkem proudu. Navíc bydlí v izolované chatě, což v takové situaci vždy přináší obavy. Situace se ještě zhorší, když se objeví zlověstně vyhlížející muž s děsivě bledou tváří. Stacy však musí udělat jedinou věc, aby se ho zbavila: dokončit jeho videohru, kterou dostane na disketě. Píše se rok 1989, kdy se hry ještě dodávaly na disketách…

  • Datum vydání: 17. dubna 2023
  • Vývojář: Tainted Pact
  • Platformy: Microsoft Windows

Následuje hororová eskapáda, která přináší spoustu drobných zvratů, když se Stacy snaží hru dokončit. Samozřejmě, hra může být předvídatelná a opírat se o klišé tohoto žánru, ale zároveň nabízí zábavné prvky, které ji odlišují od mnoha podobných titulů dostupných dnes. Některé změny v atmosféře mohou být trochu násilné, ale mně osobně se to líbilo.

Na čem tedy hratelnost spočívá? Suffer the Night kombinuje několik nápadů dohromady a využívá chytrým způsobem myšlenku „hraní hry ve hře“. Budete prozkoumávat okolí z pohledu první osoby, hledat předměty a plnit hádanky, ale zároveň budete hrát i textovou adventuru, která vám umožní pokračovat v hře (můžete si dokonce podívat přes rameno, což přináší některé znervózňující momenty). Je to skvělý nápad, který Suffer the Night oživuje, i když od textového zážitku není třeba očekávat příliš velkou hloubku. Nakonec se odvážíte opustit chatu a dostanete se do oblasti plné pastí, což zcela změní způsob, jakým hru hrajete. Původně jsem očekával zážitek ve stylu chodícího simulátoru, ale není tomu tak – budete se vyhýbat záludným pastím (některé z nich se mohou zdát trochu hloupé) a dokonce se utkáte s několika různými padouchy pomocí zbraní a páčidla. Ano, dokonce tu jsou i souboje s bosy, i když nejsou nejpoutavější. Přesto jsou tyto části hry zábavné a vyhýbání se pastem vyžaduje rychlé reakce a chytré načasování, abyste přežili.

Hádanky ve hře se mi opravdu líbily, i když by mohly být trochu jednodušší. Jejich řešení bylo uspokojivé a nikdy jsem nemusel příliš dlouho pátrat po nápovědě, přičemž každá z hádanek působila velmi tradičně. Hra dokonce přichází s zajímavými mechanikami, jako je skener, který vám pomáhá hledat klíčové předměty ve vašem okolí. To zaručuje, že v průběhu hry máte vždy něco trochu jiného.

Možná budete muset čas od času použít skener, abyste se zorientovali, protože Suffer the Night je velmi temná hra a některé předměty v ní mohou být špatně viditelné. Chápu, že hororové tituly mají být ponuré a tajemné, ale občas jsem měl chuť rozbít jas a kontrast obrazovky, abych byl schopen vidět věci jasněji. To je však jen drobná vada na kráse, protože Suffer the Night nabízí směs průzkumu, hádanek a boje, která určitě zaujme fanoušky hororových her. Hru lze dokončit za méně než pět hodin, což je ideální délka, aby se nestala příliš dlouhá a opakující se. Hra obsahuje spoustu děsivých momentů, a i když některé strašidelné scény mohou být trochu nadsazené (stačí se podívat na některé nepřátele a pasti, na které narazíte), celkově v ní panuje napětí, které hráče udržuje ve střehu.

7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *