The Callisto Protocol – Ve špatnou dobu na hodně špatném místě!

The Callisto Protocol dlouho očekávaný survival horor s tak vysokými ambicemi, aby se označil za duchovního nástupce Dead Space je tady. A není to taková jízda, jak všichni čekali. Přinejmenším ne počítačích, kde se uspokojivému hernímu zážitku staví do cesty optimalizace. Vývojáři se ale snaží chyby co nejrychleji opravit, aby si všichni vychutnali tenhle jedinečný zážitek. A že je o co stát.

  • Datum vydání: 2. prosince 2022
  • Vývojář: Striking Distance Studios
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5

Už při představení hry a v prvních trailerech se tvůrci snažili nastínit příběh. Jste vesmírným kurýrem a v tu nejméně vhodnou dobu se dostanete se zásilkou léčiv do věznice Black Iron na jednom z Jupiterových měsíců.

Jedna věc vede k druhé, vaše spolehlivá loď zamíří k povrchu rychleji, než byste si přáli a než řeknete Callisto, už jste v jedné z cel. A protože nemáte nejmenší tušení co a proč, je před vámi jasná cesta. Rukávy oranžové kombinézy nahoru a ruce až po lokty do sr… zbytků emzáků.

Příběh prostě krásně doplňuje dění na vesmírné stanici a drží vás na špičkách. Což je super, pokud funguje všechno ostatní. Hra je ve své podstatě dost lineární a i když nemáte mapu a musíte se opravdu sami orientovat, nikde se moc nezdržujete. Teda kromě soubojů.

Setkání s nepřátelskými mutanty se tady odehrává v dost nepříjemných podmínkách. Zvlášť jestli hrajete na vyšší obtížnost a jste za půlkou hry. Nepřátelé tam jsou silnější, vaše náboje slabší, pokud teda šíleně neinvestujete do upgradů a jestli jste se doteď nenaučili uhýbat, zaděláváte si na problémy. Jestli nejste úplně fanoušek střelných zbraní a nebo nemáte chuť otravovat se s municí, můžete se vydat cestou elektrického obušku a vylepšovat ten. Nicméně ani sebeotravnější souboj se nevyrovná technickým problémům.

A tím se dostáváme k části, kdy hodnocení hry na Steamu zamířilo k záporným a hráči se naštvali. Hra se seká a je jedno, jak výkonnou sestavu máte. Podle některých recenzí stačilo vypnout pár nastavení, jinde to nepomohlo. A nejde jenom o problémy na PC, Xbox taky hlásí problémy. A vývojáři už od prvních problémů pracují na nápravě. Takže moje rada?

The Callisto Protocol nabízí skvělou survival akci s příběhem, který se nedá vyzvonit a měli byste si ho sami prožít. Technický stav hry to ale dost kazí a protože teď stejně všichni nakupujeme a balíme dárky, dala bych vývojářům pár dní a pustila se do hry potom a je jedno na jaké platformě.

Hodnocení 8/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *