The Knight Witch – Hezká na pohled, obtížná uvnitř!

Po roce plném metroidvaniových titulů je každý další přírůstek do téhle kategorie předem tak trochu odsunutý do pozadí? Všechny jsou barevné, slibují perfektní gameplay a k tomu i nezapomenutelný příběh. A vybočit z takové řady se velké většině her nepovede, The Witch Knight je takovou světlou výjimkou, potvrzující tohle nové pravidlo.

  • Datum vydání: 29. listopadu 2022
  • Vývojář: Super Mega Team
  • Platformy: Microsoft Windows, Xbox One a Series X/S, PlayStation 4 a 5, Nintendo Switch

The Knight Witch je svému vzhledu navzdory pěknou výzvou pro všechny hráče, kteří se rozhodnou, dát jí šanci. Po proběhnutí prologem, kde se seznámíte s hlavní postavou Rayne – Knight Witch v zácviku, se dozvíte, že byla její vesnice napadena. Smrdutými gobliny. A jakožto hlavní postava se přirozeně musíte vydat právě tam, zachránit drahé sousedy a mimo jiné i manžela Ryane a potažmo celý svět.

Ryane má díky svému postavení jako Knight Witch hned několik abilit. První z nich je a hned za tím je střílení magických projektilů. Díky tomu si můžete rychle domyslet, jak asi vypadá pohyb ve hře. Další schopnosti přidávají Spell Cards, jednoduše si zvolenou kartu vybavíte a hurá zpátky do hry.

The Knight Witch není díky Rayniným schopnostem úplný platformer. Většinu plošin prostě obletíte. A aby to tak hráči neměli moc jednoduché, musí se vyhýbat létajícím kulkám, případně nepřátelům, všude kolem. Kromě vyhýbání se zmatku kolem musíte i opětovat palbu. A tady přichází na řadu obtížnost. Rayne je sice dobrá a nepotřebuje nutně vaši asistenci s každým výstřelem, ale někdy prostě musíte převzít kontrolu i tam. Zvlášť když dojde na bosse a jejich spamování kulek, tady se označení bullet hell fakt hodí.

The Knight Witch je hra s poutavým příběhem a dobře vyváženou obtížností za předpokladu, že nejste úplný nováček žánru. A nebo už nemáte dost celého 2D pohledu a skákání (v tomhle případě létání). Za mě jde o skvělý titul, který je v rámci Xbox Game Pass přdplatného takovou hezkou tečkou. S koupí samostatné kopie bych asi trochu váhala. K dispozici je i bezplatné demo na Steamu.

Hodnocení 7/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *