The Tenants – Architekt, domácí a chůva!

Mezi simulátory života, navrhováním domů a rozmisťováním nábytku je asi bezkonkurenčním vítězem The Sims. Taky to dělá celá dlouhé generace. Ale kdyby vás náhodou Simící omrzeli s novými updaty nebo chcete prostě dát šanci něčemu novému, jednou z možností je The Tenants. Hra, kde se v roli domácího staráte úplně o všechno.

  • Datum vydání: 20. října 2022 (plná verze)
  • Vývojáři: Ancient Forge
  • Platformy: Microsoft Windows, Linux, macOS

The Tenants se tváří jako docela roztomilá a jednoduchá hra, ale vlastně je to peklo. Vaše role se odvíjí od toho, co je zrovna potřeba, i když technicky jste jenom vlastníkem nemovitosti a pronajímáte ji ostatním.

Začínáte zlehka. Vybíráte barvu na stěnu dalšího bytu, která by se hodila k sedačce i polštářkům a přitom nerozhodila energii celého prostoru nebo tak něco, pokud se rovnou nemusíte řídit požadavky zákazníka. Potom z obřího katalogu nabytku vybíráte přesně to křeslo, které si někdo přál. A chraň vybrat špatnou barvu. A během toho vám na obrazovce vyskakují zprávy a vzkazy od ostatních nájemníků. S jejich nápady a požadavky. Hlavně požadavky! Neustále!

Sen o pohodlném simulátoru, kde občas něco opravíte se tak celkem rychle rozpadá. Když zrovna nespravujete rozbité ovladače, dostáváte z bytu otravné nájemníky tím, že si najmete sousedy, kteří jsou ještě otravnější a vyženou ty první? Geniální plán… K jedinému problému se rychle přidávají další, na pozadí běží rozdělané práce, přitom se snažíte udržet si alespoň nějaký přehled o tom, kolik vyděláváte. Je to prostě peklo, ale zábavné.

The Tenants je hlavně o mikromanagementu a zvládání stresu, ALE nemáte čas se nudit. Pořád něco řešíte, ve volných chvílí se vracíte k renovacím a ignorujete zvonící telefon. Hra navíc zrovna přešla z Early Accessu do plné verze. A jestli máte několik hodin k dobru, můžete je tady klidně utopit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *